Transport drogowy krajowy i międzynarodowy | Liftizer

Transport drogowy

Transport krajowy i międzynarodowy

Are you interested in an customized offer?
Contact us, we will prepare an offer for you.

Return to offer

Transport drogowy krajowy i międzynarodowy

W firmie transportowej Liftizer od ponad 20 lat bezpiecznie i sprawnie realizujemy transporty rozmaitych towarów na trasach polskich, jak i międzynarodowych. Przewieziemy dla Ciebie niemal każdy ładunek w dopasowanym do niego pojeździe. Nasz personel kompleksowo zajmie się Twoim transportem: od zaplanowania drogi, po załatwienie formalności w urzędach. Jaka zatem jest Twoja rola? Daj znać, że masz dla nas zlecenie!

Co to jest tak właściwie transport drogowy?

To ten rodzaj transportu, w którym po drogach lądowych przemieszcza się różne typy ładunków lub ludzi. Firma spedycyjno-transportowa Liftizer jest przewoźnikiem świadczącym m.in. usługi transportu rzeczy na obszarze krajowym i międzynarodowym. Transport drogowy w Polsce to najważniejsza gałąź transportu w ogóle i ‒ co więcej ‒ jedna z trzech branż w gospodarce, które mają najwyższy udział w PKB. 

Transport krajowy ‒ zrealizujmy go jeszcze dzisiaj!

Na każde zgłoszenie odpowiadamy w ciągu godziny i już w tym czasie możemy ustalić niezbędne szczegóły dotyczące danego transportu. W szczególności jeśli jest to transport krajowy. To jednak nie wszystko. Możemy zająć się całym procesem spedycji w Polsce, dzięki czemu wszelkie kwestie logistyczne nie muszą Ci już zaprzątać głowy. Skontaktuj się z naszym biurem w Krakowie i ustalmy Twój transport krajowy.

Transport krajowy do 3,5 tony

Niewielkie przewozy w naszej firmie zrealizujesz pojazdami do 3,5 tony. To wygodne rozwiązanie, które nie wymaga od firmy przewozowej stosowania specjalnych tras i zaawansowanych pozwoleń dla samego procesu. 3,5 tony to wcale nie tak mało! Niektórzy wyobrażają sobie ten rodzaj transportu wykonywany przez busy i małe pojazdy dostawcze, jednak w tym zakresie mieści się również wiele samochodów ciężarowych.

Transport paletowy na krajowych trasach

Przewóz palet jest możliwy w większości naszych samochodów. Dodatkowo dla transportu typowo paletowego polecamy pojazdy z windą samozaładowczą oraz paleciakiem, co znacznie usprawnia proces załadunku i rozładunku towarów. Nasi doradcy wybiorą odpowiedni rodzaj samochodu, aby cały Twój ładunek bez problemu się do niego zmieścił.

Transport krajowy ‒ cennik

Trudno określić jedną stałą cenę za kilometr transportu krajowego. Stawki są uzależnione od cen paliwa, sytuacji geopolitycznej czy obowiązujących przepisów. Można jednak określić, że w Polsce koszt ten waha się w granicach kilku złotych za kilometr. Sporo też zależy od wielkości wybranego pojazdu, jego typu, a także długości trasy. Przejazdy specjalne, jak np. transport ponadgabarytów czy towarów niebezpiecznych również będą charakteryzowały się wyższymi cenami. W Liftizer kalkulację dotyczącą Twojego zlecenia transportu krajowego dostaniesz w ciągu godziny od złożenia zapytania. Spedycja krajowa to jednak w Liftizer nie wszystko.

transport krajowy
transport międzynarodowy

Transport międzynarodowy

Jeśli transport w granicach Polski nie jest dla Twojego biznesu wystarczający, w naszej firmie oferujemy Ci szybki międzynarodowy transport drogowy towarów wraz z usługami spedycyjnymi. Co to jest transport międzynarodowy? To przewozy ładunków z terytorium jednego kraju do drugiego. Mogą to być przejazdy na terenie Unii Europejskiej (tzw. transport wspólnotowy), jak i poza nią.

 

Do jakich krajów jeździmy?

Realizujemy transport do Polski z różnych krajów w Europie:

 • z Włoch,
 • z Francji,
 • z Anglii,
 • z Niemiec,
 • z Belgii,
 • z Holandii,
 • z Czech,
 • i wielu innych państw.

Nie ograniczamy się oczywiście do jednokierunkowego przewożenia towarów! Z firmą Liftizer wykonasz przewóz rzeczy z Polski do Anglii, Francji, Włoch i innych krajów, nie tylko europejskich. Każdy z tych transportów wykonujemy zgodnie z przepisami prawa międzynarodowego, np. konwencją TIR dotyczącą przejazdów samochodami ciężarowymi.

Transport chłodniczy międzynarodowy

Nasza flota jest wyposażona w rozmaite pojazdy: busy, ciężarówki, platformy, ale szczególnym samochodami, często wykorzystywanymi w transporcie międzynarodowym, są chłodnie. Ich rolą jest utrzymanie specjalnych warunków termicznych dla produktów takich jak świeża żywność, mrożonki, wyroby medyczne czy kosmetyki. Nasze samochody chłodnicze mają wszelkie niezbędne atesty, dzięki czemu przejazd nimi charakteryzuje się najwyższą jakością.

Transport paletowy międzynarodowy

W naszych pojazdach bez problemu zmieścisz ładunki pakowane na paletach drewnianych. Jest to dość powszechna forma transportu, a przy okazji bardzo wygodna. Możesz skorzystać z typowych europalet, ale pomieścimy też palety o wymiarach niestandardowych. Ze swojej strony zapewniamy Twoim produktom bezpieczeństwo na każdej trasie, nawet tej najdłuższej. 

Transport międzynarodowy ‒ cennik

Kwota, jaką przeznaczysz na współpracę z nami, będzie uzależniona od kilku czynników:

 • od rodzaju transportu ‒ czy będzie to zwykły transport międzynarodowy, czy może transport ładunków niebezpiecznych (ADR) lub ponadgabarytowy ‒ każdy z nich wymaga innego typu przygotowań, dokumentów, tras, a nawet kierowców.;
 • od długości trasy ‒ a także wynikających z niej dodatkowych opłat za odcinki specjalne, takie jak autostrady czy tunele;
 • od wybranego pojazdu ‒ z oczywistych względów samochody specjalne, np. chłod
transport drogowy krajowy
transport międzynarodowy chłodniczy

Międzynarodowy transport ponadgabarytowy

W Liftizer przyjmujemy zlecenia zarówno na transport międzynarodowy samochodami o ładowności do 3,5 tony, jak i większymi. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość transportu nienormatywnego, czyli tzw. ponadgabarytów. Organizacja takiego przejazdu wymaga większych przygotowań, ale dzięki temu możemy przewieźć ładunki nawet o wadze kilkudziesięciu ton i niestandardowych wymiarach!

Oczywiście wszelkie formalności, załatwianie pozwoleń, zgłoszeń itd. zostawiasz na naszej głowie. Ty cieszysz się jedynie transportem, który w umówionym miejscu znajdzie się o właściwym czasie.

Transportuj z firmą Liftizer!

Szukasz drogowego transportu krajowego lub międzynarodowego? Chcesz, żeby ktoś doświadczony w branży zorganizował go za Ciebie? Zadzwoń lub napisz, a my przyślemy Ci ofertę skrojoną do wymagań Twojego zlecenia.

  Request an offer: ""

  Your transport remains under our care until the very end, no matter what happens along the way. In case of any issues, we arrange a replacement car and quickly respond to any obstacles. Of course, we keep you informed every step of the way.

  Are you interested in an customized offer?
  Contact us, we will prepare an offer for you.

  We have been organizing trouble-free domestic and international transport for 20 years

  Liftizer in numbers

  We operate throughout Europe

  Liftizer Sp. z o.o.

  ul. Ujastek 7

  31-752 Kraków

  KRS: 0000949872
  NIP: PL6783195424, REGON: 521098205

   

  Share capital: PLN 100,000. District Court for Kraków-Śródmieście in Kraków, 12th Commercial Division of the National Court Register

  Write to us

  office@liftizer.pl

  Call us

  Phone (+48) 508 614 495