Transport ponadgabarytowy | Liftizer

Transport ponadgabarytowy

Chciałbyś otrzymać ofertę skrojoną na miarę Twoich potrzeb?
Skontaktuj się z nami, przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Powrót do oferty

Transport ponadgabarytowy

Współczesna gospodarka doświadcza dynamicznego rozwoju, a wraz z nią rośnie zapotrzebowanie na usługi transportowe ładunków o nietypowej masie i rozmiarach. W odpowiedzi na te wymagania, w firmie Liftizer przygotowaliśmy specjalną ofertę usług transportu ponadgabarytowego. Zapoznaj się z nią i sprawdź, jak możemy pomóc Ci w przewozie rozmaitych towarów!

Transport ponadnormatywny ‒ co to jest?

Przepisy określają transport ponadgabarytowy jako przewóz rzeczy, które przekraczają dopuszczalne normy (ze względu na swoja masę i wielkość), dlatego określamy je mianem wielkogabarytowych. Jakie zatem wymiary mają ładunki w transporcie ponadgabarytowym, inaczej nienormatywnym czy ponadnormatywnym? Są to sytuacje, w których, według prawa o ruchu drogowym, pojazdy z ładunkami przekraczają 16,5 m długości, 2,5 m szerokości, 4 m wysokości, a ich masa całkowita (łącznie z kierowcą i paliwem) jest większa niż 42 tony.

W Polsce na transport ponadgabarytowy trzeba mieć odpowiednie zezwolenie, które jest wydawane w zależności od kategorii transportu ponadgabarytowego. Te z kolei określają konkretne parametry związane z wymiarami czy rodzajem pojazdu. 

Czy wiesz, jaki był największy transport ponadgabarytowy w Polsce?

Jak dotąd największe gabaryty przetransportowano w maju 2023 roku. Elementem wymagającym przewozu była sięgająca ponad 94 metry kolumna petrochemiczna Wash Tower należąca do budowanego wówczas kompleksu spółki PKN Orlen. Do jej przewozu użyto 72-osiowego zestawu SPMT, którego długość przekraczała wysokość 10-piętrowego bloku mieszkalnego!

Najpierw zaplanujmy!

Transport ponadnormatywny wymaga nieco kreatywności i przede wszystkim doświadczenia. Podstawą naszej współpracy będzie sporządzony plan transportu. Jego przygotowanie gwarantuje bezpieczeństwo organizowanych zleceń, ale też pozwala nam uwzględnić wszelkie przeszkody, które mogą stanąć nam na drodze do sprawnej realizacji transportu.

Transport wielkogabarytowy w krótkim czasie ‒ to możliwe?

Jak wiadomo, w transporcie ponadgabarytowym należy liczyć się z mnóstwem formalnych załatwień, które mogą zabierać cenny czas. Wielu naszych klientów jest zaskoczonych, jakim cudem ‒ w Liftizer ‒ jesteśmy w stanie realizować proces przewozu ładunków o niestandardowych wymiarach w tak szybkim tempie. Mówiąc krótko: doświadczenie, zaangażowany personel i… formalności ‒ to nasza specjalność! Mamy stałe pozwolenie na ten rodzaj transportu do Niemiec, Holandii, Belgii i Francji. Dzięki temu zyskujemy czas, który inni poświęcają na wizyty w urzędach.

Transport ponadnormatywny
transport ponadnormatywny

Bezpieczeństwo transportu nienormatywnego ponad wszystko

W szybkim tempie działania pamiętamy o potrzebnych dokumentach, w tym również o ubezpieczeniach. Organizujemy też w pełni profesjonalny pilotaż cywilny ładunków wielkogabarytowych. Nasze transporty eskortuje też policja oraz pracownicy innych służb.

W temacie bezpieczeństwa, mamy do Ciebie pytanie: czy często spotykasz się z transportem ponadgabarytowym na drogach? Nie? Pewnie dlatego, że jest on zwykle organizowany w późnych godzinach nocnych. Wówczas ruch na drogach jest mniejszy, a my mamy więcej miejsca na swobodne i bezpieczne dowiezienie towarów naszych klientów do celu.

Przewozy nienormatywne ‒ wymagana flota

Przewozy ponadnormatywne w transporcie drogowym są przejazdami specjalnymi. Nic więc dziwnego, że wymagają specjalnych pojazdów. Flota firmy Liftizer jest bardzo rozbudowana i należy do jednych z nowocześniejszych w Polsce. Na zapleczu pojazdowym możesz u nas znaleźć specjalistyczne naczepy, takie jak Platforma, Telesattel, Semi czy Tiefbett. Nasz doradca dopasuje odpowiedni pojazd wielkogabarytowy do Twojego zamówienia. Flota Liftizer to w 100% sprawne technicznie samochody najnowszych generacji od najlepszych marek. Oprócz tego w dyspozycji mamy też dźwigi do załadunku, rozładunku i przeładunku ‒ dzięki temu przygotujemy dla Ciebie kompleksową usługę transportową!

Liftizer ‒ transport ponadgabarytowy od A do Z

Powiedz nam tylko skąd, dokąd i co mamy dla Ciebie przewieźć, a resztę zostaw naszym specjalistom. W zespole firmy Liftizer mamy kierowców z ogromnym doświadczeniem zarówno w transporcie w Polsce, jak i na drogach międzynarodowych. Co ważne, posiadają oni stosowne uprawnienia do wykonywania transportu ponadgabarytowego.

Jakie atuty wyróżniają jeszcze firmę transportową Liftizer?

 • Doświadczenie. Na rynku transportu ponadgabarytowego działamy już od ponad 20 lat. W tym czasie poznaliśmy go na wylot i nie kryje on przed naszym zespołem żadnych tajemnic.
 • Realizacje w obrębie całej UE. Bez problemu dowieziemy Twój transport w każdy rejon europejski.
 • Wykonywanie rozmaitych zleceń. Dotychczas realizowaliśmy już transport domków holenderskich, domów drewnianych, ale też maszyn budowlanych czy maszyn rolniczych.
 • Sprawna wycena transportu ponadgabarytowego. Wiemy, że czas to pieniądz ‒ dlatego na Twój kontakt odpowiadamy w ciągu godziny (a nawet krócej). Koszt transportu wielkogabarytowego z pewnością będzie adekwatny, choć konkurencyjny w perspektywie rynku, do jakości usługi.
 • Ludzie. Ten aspekt jest ważny także w branży transportowej. Od naszych konsultantów z biura dowiesz się wszelkich potrzebnych informacji. Odpowiedzą nawet na trudne pytania, a jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, możesz liczyć na wiadomości z każdego etapu transportu ‒ jesteśmy dla Ciebie 24 h na dobę.

Przekonaj się, jak może wyglądać transport ponadgabarytowy w wykonaniu licencjonowanego przewoźnika, który zadowolenie i profesjonalną obsługę klienta stawia na równi z bezpieczeństwem przewożonego ładunku. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem firmy Liftzer!

transport nienormatywny

  Zapytaj o ofertę: ""

  Twój transport pozostaje pod naszą opieką do samego końca, niezależnie od tego, co wydarzy się po drodze. W razie problemów organizujemy samochód zastępczy i szybko reagujemy na ewentualne przeszkody. Oczywiście na bieżąco informujemy Cię o wszystkim.

  Chciałbyś otrzymać ofertę skrojoną na miarę Twoich potrzeb?
  Skontaktuj się z nami, przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!

  Od 20 lat organizujemy bezproblemowy transport krajowy i międzynarodowy

  Liftizer w liczbach

  Działamy na terenie całej Polski

  Liftizer Sp. z o.o.

  ul. Ujastek 7

  31-752 Kraków

  KRS: 0000949872
  NIP: PL6783195424, REGON: 521098205

   

  Kapitał zakładowy: 100 000 zł. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

  Napisz do nas

  office@liftizer.pl

  Zadzwoń do nas

  Telefon (+48) 508 614 495