Zawiesie - wyposażenie maszyn i urządzeń dźwigowych | Liftizer

Zawiesia
co warto wiedzieć

Chciałbyś otrzymać ofertę skrojoną na miarę Twoich potrzeb?
Skontaktuj się z nami, przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Powrót do oferty

Rodzaje proponowanych zawiesi

Czym są zawiesia?

Zawiesie jest elementem wyposażenia maszyn i urządzeń dźwigowych – dźwignic, żurawi, cięgnic i suwnic. Służą do wielopunktowego podwieszania, obwiązania lub podtrzymywania transportowanego ładunku. Zazwyczaj jest to wyposażenie o charakterze dodatkowym, służące do zamocowania na haku użytkowanej maszyny. Najpowszechniejsze zastosowanie znajdują zawiesia o charakterze belki – trawersy– mające u góry uchwyt lub zawiesie do podwieszenia, zaś od spodu – możliwość wieloogniwowego podwieszenia cięgien.  Cięgna mogą mieć stałą długość, ale często mają możliwość regulacji oraz położenia ogniwa. Zakończeniem cięgien mogą być haki, szekle lub pętle. Dobiera się je stosownie do wymagań transportu danego ładunku.

Zawiesia można sklasyfikować pod różnym kątem. Na początek przyjrzyjmy się im ze względu na materiał wykonania cięgien: wyróżnimy zawiesia łańcuchowe, zawiesia wykonane z lin stalowych, z cięgnami w formie pasów włókiennych lub syntetycznych lub lin wykonanych z takich materiałów.

Kolejną klasyfikacją jest liczba występujących w zawiesiu cięgien – będą to zawiesia jednocięgnowe, dwucięgnowe, trzy- lub czterocięgnowe, ponadto jedno- i dwupętlowe, z hakiem, ogniwem, o obwodzie zamkniętym lub w formie siatki.

Zawiesia możemy także podzielić ze względu na sposób mocowania transportowanego ładunku. Będą to zawiesia chwytne, zaczepowe, zawiesia samozaciskowe, szczękowe, kabłąkowe, podciśnieniowe i widłowe. Mogą służyć m.in. do transportu rur, wzdłużnic, palet, beczek, kręgów betonowych, a nawet wagonów krytych czy kontenerów.

  Zapytaj o ofertę: ""

  Twój transport pozostaje pod naszą opieką do samego końca, niezależnie od tego, co wydarzy się po drodze. W razie problemów organizujemy samochód zastępczy i szybko reagujemy na ewentualne przeszkody. Oczywiście na bieżąco informujemy Cię o wszystkim.

  Chciałbyś otrzymać ofertę skrojoną na miarę Twoich potrzeb?
  Skontaktuj się z nami, przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!

  Od 20 lat organizujemy bezproblemowy transport krajowy i międzynarodowy

  Liftizer w liczbach

  Działamy na terenie całej Polski

  Liftizer Sp. z o.o.

  ul. Ujastek 7

  31-752 Kraków

  KRS: 0000949872
  NIP: PL6783195424, REGON: 521098205

   

  Kapitał zakładowy: 100 000 zł. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

  Napisz do nas

  office@liftizer.pl

  Zadzwoń do nas

  Telefon (+48) 508 614 495