Co warto wiedzieć, decydując się na transport samochodów? | Liftizer
blog / Co warto wiedzieć, decydując się na transport samochodów?

Co warto wiedzieć, decydując się na transport samochodów?

Szybki, profesjonalny oraz przede wszystkim bezpieczny przewóz pojazdów wymaga doświadczenia w tej dziedzinie, a także wysokiej jakości sprzętu. Istnieje kilka różnych metod transportu samochodów. Wybór odpowiedniej z nich zależy od rodzaju auta oraz odległości do pokonania. Wszystkie osoby, które chcą zlecić transport swoich czterech kółek, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wśród usług transportowych, jakimi się zajmujemy, znajduje się między innymi transport aut pod plandeką.

Zlecenie transportu samochodów

Przebieg transportu zależy również od tego, czy odbywa się on w ramach danego kraju, czy Unii Europejskiej. Jeśli zlecenie polega na przewiezieniu samochodu pomiędzy państwami wspólnoty należy przygotować dokument potwierdzający upoważnienie danej firmy transportowej do odbioru pojazdu, a także międzynarodowy list przewozowy (CMR). W przypadku eksportu aut poza granice UE niezbędną będą również dokumenty celne, a także kopia dowodu rejestracyjnego. Celnicy będą wymagać również kopii faktury zakupu w przypadku świeżo zakupionych dwuśladów.

Spedycja samochodów ‒ import i eksport

Spedycja samochodu to wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą powierzyć transport auta profesjonalistom. Spedytor zajmuje się organizacją całego transportu, dbając zarówno o odpowiedniej formalności, jak i stworzenie całego planu transportu, z uwzględnieniem wyboru odpowiednich tras oraz ustalenia terminu dostawy. Zadaniem spedytora jest również dostosowanie sposobu realizacji zlecenia do wymagań klienta. O spedytorze warto pomyśleć, kiedy importujemy lub eksportujemy samochody w większych liczbach, ale i w pojedynczych przypadkach. 

Przewóz samochodów osobowych

Przewóz pojazdów osobowych odbywa się przy wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu. Są to przede wszystkim lawety dostosowane do jednego lub wielu pojazdów. Są one wyposażone w wyciągarkę oraz najazdy, które ułatwiają przemieszczenie samochodu, nawet jeśli nie jest on już sprawny. Oprócz tego korzysta się również z busów z plandekami. Transport aut osobowych może być realizowany jedynie przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia do obsługi określonych samochodów.

Transport nowych samochodów

W przypadku nowych aut transportowanych poza granice Unii Europejskiej należy pamiętać o dołączeniu kopii faktury potwierdzającej ich zakup. 

W firmie Liftizer oferujemy Ci wysokiej jakości transport samochodów używanych, ale i nowych. Nie zawsze są to transporty konsumenckie. Zdarza się, że nasi klienci potrzebują dostarczyć nowe auto na targi, zloty pasjonatów motoryzacji czy wystawy.

Międzynarodowy transport samochodów

Szukając przedsiębiorstwa, które zajmuje się transportem aut z zagranicy lub za granicę, należy pamiętać przede wszystkim o sprawdzeniu kompleksowości oferowanych usług. Tego typu firma powinna zapewniać zajęcie się wszystkimi niezbędnymi formalnościami. Międzynarodowy transport aut wymaga również dokładnego przygotowania trasy z uwzględnieniem warunków panujących na poszczególnych drogach. Przewóz samochodów osobowych poza granicami Unii Europejskiej powinien być zlecany jedynie profesjonalistom. W naszej firmie ze szczególną uwagą podchodzimy do realizacji zleceń na przewóz nowych samochodów. Na zamówienie realizujemy import aut zagranicznych. Dbamy o to, aby sposób przeprowadzenia transportu był dostosowany do oczekiwań klienta, znalazł się u celu na czas i w maksymalnie zabezpieczonych warunkach.

Transport samochodów na lawecie oraz lorą

Podczas przewożenia samochodów na lawecie należy zadbać w szczególności o bezpieczeństwo. Przed wciągnięciem pojazdu trzeba sprawdzić, czy hamulec najazdowy oraz oświetlenie są w pełni sprawne. Do tego należy zweryfikować stan ogumienia lawety, a także upewnić się co do tego, że pasy mocujące zostały poprawnie zapięte. Nasza firma korzysta z wysokiej jakości lawet od uznanych producentów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić klientom wysoki poziom realizacji usług. Ponadto zatrudniamy pracowników z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Import samochodów z zagranicy, w szczególności kiedy jest ich więcej, realizujemy, wykorzystując lorę (lohrę), czyli taką dużą lawetę, która służy do przewozu w jednym czasie kilku, a nawet kilkunastu (do 12!) aut. Transport samochodów lorą jest rozwiązaniem logistycznie lepiej opłacalnym, gdyż jeden kierowca podczas jednego kursu może przewieźć wiele aut. Do transportu załadunku na lohrze wymagane jest prawo jazdy kategorii C+E i kierowcy firmy Liftizer takie uprawnienia oczywiście posiadają! 

Doświadczenie nasze i naszych klientów pokazuje, że sprowadzanie samochodu z zagranicy jest dużo łatwiejsze, kiedy do tego procesu angażuje się osoby obeznane w temacie. Sprawdź naszą ofertę, a w razie pytań ‒ służymy Ci naszą pomocą!

transport samochodowy
transport samochodowy
ubezpieczenie towarów w transporcie

22.02.24  |  autor: anna_seo

Co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia towarów w transporcie?

Chociaż odpowiedzialność za przewożony towar ponosi przewoźnik, to przesyłka może ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu nie tylko […]

Czytaj więcej
hydrauliczny dźwig samochodowy

13.02.24  |  autor: Liftizer

Ładowarka teleskopowa – czym ją zastąpić?

Ładowarka teleskopowa to rodzaj maszyny budowlanej używanej do przenoszenia i podnoszenia materiałów na placach budowy, w […]

Czytaj więcej
transport ponadgabarytowy

29.01.24  |  autor: Julia_seo

Zezwolenie na transport ponadgabarytowy – rodzaje

Transport ponadgabarytowy, zwany również transportem ponadnormatywnym, jest to rodzaj transportu przeprowadzanego za pomocą pojazdu, którego parametry […]

Czytaj więcej
Udźwig i ładowność hds

12.01.24  |  autor: Liftizer

Jaki udźwig i ładowność ma HDS?

Hydrauliczny dźwig samochodowy to urządzenie służące do podnoszenia i przenoszenia ciężkich obiektów. Główny element jego układu […]

Czytaj więcej
usługi dźwigowe żurawiem samojezdnym

28.12.23  |  autor: Liftizer

Kiedy warto skorzystać z usługi dźwigowej z wykorzystaniem żurawia samojezdnego?

Usługi dźwigowe są chętnie wykorzystywane zwłaszcza wtedy, gdy konieczność użycia dźwigu jest jednorazowa. Warto wówczas znaleźć […]

Czytaj więcej
zwyżka koszowa

18.12.23  |  autor: Liftizer

Zwyżki koszowe – wykorzystanie w branży budowlanej

Zwyżki koszowe, znane również jako podnośniki koszowe, to urządzenia używane w branży budowlanej do podnoszenia przedmiotów […]

Czytaj więcej
1 2 5