Jaki udźwig i ładowność ma HDS? | Liftizer
blog / Jaki udźwig i ładowność ma HDS?

Jaki udźwig i ładowność ma HDS?

Hydrauliczny dźwig samochodowy to urządzenie służące do podnoszenia i przenoszenia ciężkich obiektów. Główny element jego układu stanowi pompa hydrauliczna, która odpowiada za pompowanie płynu hydraulicznego do układu, co generuje ciśnienie potrzebne do działania dźwigu. Pompa ta jest zasilana przez silnik samochodu.

Zastosowanie HDS-ów

Dźwigi hydrauliczne napędzane za pomocą silnika samochodowego są wykorzystywane w wielu różnych dziedzinach, takich jak:

  • Budownictwo: HDS-y są wykorzystywane głównie na placach budowy do podnoszenia i umieszczania ciężkich elementów konstrukcyjnych, do których należą: belki, stalowe ramy, betonowe panele czy prefabrykowane elementy.
  • Transport ciężkich ładunków: hydrauliczne dźwigi samochodowe stosuje się do załadunku i rozładunku ciężkich przedmiotów, w tym maszyn oraz kontenerów, głównie na terenie miejsc pełniących ważną funkcję z punktu widzenia logistyki.
  • Serwisy samochodowe: tego typu konstrukcje umieszcza się w warsztatach samochodowych, gdzie są wykorzystywane do podnoszenia pojazdów, co ułatwia wykonywanie napraw i konserwacji.
  • Przemysł naftowy i gazowy: w branżach wydobywczych HDS-y znajdują zastosowanie w obsłudze ciężkich urządzeń i materiałów, takich jak rury, osprzęt czy przyrządy wiertnicze.
  • Prace przy linii energetycznej: dźwigi hydrauliczne są stosowane do podnoszenia i instalacji słupów energetycznych oraz transformatorów.
  • Prace ratownicze: HDS-y stosuje się w sytuacjach awaryjnych, na przykład podczas usuwania samochodów z miejsca wypadku.
  • Budowa dróg i mostów: dźwigi hydrauliczne pomagają w podnoszeniu i umieszczaniu dużych elementów konstrukcyjnych, takich jak przęsła mostów czy fragmenty nawierzchni drogowych.
  • Instalacje reklamowe i konstrukcje sceniczne: tego typu maszyny wykorzystuje się również do podnoszenia konstrukcji reklamowych, billboardów czy scen w trakcie organizacji imprez plenerowych.

Poszczególne modele dźwigów samochodowych mogą mieć konkretne zastosowania, a ich parametry, takie jak udźwig, wysięg czy ładowność, są dostosowane właśnie do celu ich wykorzystania.

Udźwig i ładowność hydraulicznych dźwigów samochodowych

Udźwig i ładowność HDS-u zależą od konkretnego modelu. Udźwig jest określany jako maksymalna waga, którą dźwig może podnieść i jest ona wyrażana w tonach. HDS-y mogą zazwyczaj podnieść od kilku ton do kilkudziesięciu ton w zależności od ich rozmiaru i przeznaczenia. Ładowność z kolei odnosi się do maksymalnej wagi ładunku, jaki HDS może przenosić przy maksymalnym udźwigu. Obejmuje ona wagę samego dźwigu oraz wszelkich dodatkowych elementów i akcesoriów. Współczynnik ten jest również wyrażany w tonach. Żeby uniknąć uszkodzenia maszyny lub wypadku konieczne jest przestrzeganie określonych norm bezpieczeństwa i wytycznych producenta. Parametry HDS mogą się znacząco różnić, dlatego zawsze należy sprawdzić specyfikacje konkretnego modelu, zanim rozpocznie się jego użytkowanie.

Skorzystaj z usług sprawdzonej firmy transportowo-spedycyjnej!

W Liftizer dysponujemy szerokim wyborem różnego rodzaju dźwigów hydraulicznych. Stale poszerzamy również naszą flotę o nowe modele, dzięki czemu klienci mogą korzystać ze sprzętu osiągającego doskonałe wyniki w konkretnym celu. 

Zapewniamy nie tylko wynajem odpowiedniego urządzenia, ale również personel z uprawnieniami UDT, który zajmie się obsługą dźwigu. Znacząco skraca to czas realizacji danego zadania, a także daje pewność co do tego, że zostanie ono przeprowadzone w sposób bezpieczny. Zachęcamy do skontaktowania się z naszymi pracownikami w celu uzyskania profesjonalnego doradztwa. Przypominamy również, że poruszanie się HDS-em bez uprawnień UDT jest niezgodne z prawem.

ubezpieczenie towarów w transporcie

22.02.24  |  autor: anna_seo

Co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia towarów w transporcie?

Chociaż odpowiedzialność za przewożony towar ponosi przewoźnik, to przesyłka może ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu nie tylko […]

Czytaj więcej
hydrauliczny dźwig samochodowy

13.02.24  |  autor: Liftizer

Ładowarka teleskopowa – czym ją zastąpić?

Ładowarka teleskopowa to rodzaj maszyny budowlanej używanej do przenoszenia i podnoszenia materiałów na placach budowy, w […]

Czytaj więcej
transport ponadgabarytowy

29.01.24  |  autor: Julia_seo

Zezwolenie na transport ponadgabarytowy – rodzaje

Transport ponadgabarytowy, zwany również transportem ponadnormatywnym, jest to rodzaj transportu przeprowadzanego za pomocą pojazdu, którego parametry […]

Czytaj więcej
usługi dźwigowe żurawiem samojezdnym

28.12.23  |  autor: Liftizer

Kiedy warto skorzystać z usługi dźwigowej z wykorzystaniem żurawia samojezdnego?

Usługi dźwigowe są chętnie wykorzystywane zwłaszcza wtedy, gdy konieczność użycia dźwigu jest jednorazowa. Warto wówczas znaleźć […]

Czytaj więcej
zwyżka koszowa

18.12.23  |  autor: Liftizer

Zwyżki koszowe – wykorzystanie w branży budowlanej

Zwyżki koszowe, znane również jako podnośniki koszowe, to urządzenia używane w branży budowlanej do podnoszenia przedmiotów […]

Czytaj więcej
1 2 5