Kiedy warto skorzystać z usługi dźwigowej z wykorzystaniem żurawia samojezdnego? | Liftizer
blog / Kiedy warto skorzystać z usługi dźwigowej z wykorzystaniem żurawia samojezdnego?

Kiedy warto skorzystać z usługi dźwigowej z wykorzystaniem żurawia samojezdnego?

Usługi dźwigowe są chętnie wykorzystywane zwłaszcza wtedy, gdy konieczność użycia dźwigu jest jednorazowa. Warto wówczas znaleźć przedsiębiorstwo, które oferuje wynajem odpowiedniego urządzenia wraz z operatorem. Na podstawie doświadczeń naszych klientów sprawdźmy, kiedy warto postawić na żurawia samojezdnego.

Czym jest żuraw samojezdny?

Mianem żurawia samojezdnego określa się konstrukcję złożoną z dźwignicy umieszczonej na podwoziu ciężarówki lub podwoziu samojezdnym. Za podnoszenie i transportowanie ciężarów odpowiada wciągarka oraz wychylny wysięgnik, który może się obracać. Jeśli urządzenie pracuje w trybie dźwigowym, wówczas podwozie jest podnoszone na podporach. Żurawie samojezdne dzieli się na różne typy w zależności od rodzaju podwozia lub napędu. W tej pierwszej kategorii wyróżnia się modele samochodowe, terenowe, gąsienicowe oraz jezdniowo-terenowe. Jeśli chodzi o podział na podstawie napędu, to do wyboru są żurawie wyposażone w napęd spalinowy: mechaniczny, elektryczny lub hydrauliczny.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Parametry techniczne żurawia wpływają na jego zastosowanie. Najważniejszym czynnikiem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest udźwig, czyli maksymalna wartość obciążenia. Warto pamiętać, że szacując przewidywalną wartość udźwigu, trzeba wziąć pod uwagę masę osprzętu. Ponadto istotny jest wysięg, wysokość podnoszenia oraz głębokość opuszczania. Osoby wypożyczające żurawia powinny również zapoznać się z przewidywanym momentem udźwigu. W przypadku trudnego terenu ważna jest również zdolność pokonywania wzniesień liczona w stopniach.

Zastosowania żurawi samojezdnych

Tego typu urządzenia najczęściej wykorzystuje się do:

  • budowy i remontów: stawianie nowych budynków oraz przeprowadzenie remontów wymaga użycia sprzętu zdolnego do przenoszenia ciężkich elementów konstrukcyjnych, takich jak belki, kolumny czy prefabrykaty. Żurawie samojezdne mogą być wykorzystywane do precyzyjnego umieszczania tych elementów na miejscu.
  • transportu maszyn: żurawie samojezdne stosowane są również do przemieszczania innych maszyn. Pomagają w ich umieszczaniu na przykład na terenie hali produkcyjnej.
  • montażu konstrukcji stalowych: podczas instalowania konstrukcji stalowych, takich jak hale przemysłowe czy wiadukty, żurawie służą do ustawienia ciężkich elementów konstrukcyjnych.
  • likwidacji awarii: w przypadku uszkodzenia budynku żurawie samojezdne przydają się do szybkiego usuwania uszkodzonych elementów. Doskonale nadają się zarówno do prac konstrukcyjnych, jak i usuwania szkód wywołanych przez katastrofy naturalne. Z powodzeniem sprawdzają się w wykonywaniu niektórych prac leśniczych i rolniczych.
  • organizacji imprez masowych: żurawie mogą być wykorzystywane do stawiania ciężkich i skomplikowanych konstrukcji, niezbędnych podczas koncertów, targów i wydarzeń plenerowych.

Korzystanie z żurawi samojezdnych wymaga posiadania odpowiednich uprawnień. Dlatego warto przed skorzystaniem z usługi skonsultować się z profesjonalistami w tej branży i wybrać operatora, który posiada właściwe kwalifikacje do obsługi dźwigów HDS.

Wynajem dźwigów w atrakcyjnej cenie

Nasza firma od lat zajmuje się świadczeniem usług dźwigowych. Zapewniamy przystępne ceny, a także profesjonalne wykonywanie zleceń. Ostateczny koszt zależy od modelu urządzenia, długości trwania wynajmu dźwigu oraz odległości, na jaką maszyna musi zostać przetransportowana. W firmie transportowej Liftizer klienci mogą liczyć na kompleksowe doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego urządzenia. Stale udoskonalamy również naszą flotę, w której z pewnością znajdziesz potrzebne pojazdy, w tym dźwigi HDS. Polecamy zapoznanie się z szeregiem naszych usług!

ubezpieczenie towarów w transporcie

22.02.24  |  autor: anna_seo

Co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia towarów w transporcie?

Chociaż odpowiedzialność za przewożony towar ponosi przewoźnik, to przesyłka może ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu nie tylko […]

Czytaj więcej
hydrauliczny dźwig samochodowy

13.02.24  |  autor: Liftizer

Ładowarka teleskopowa – czym ją zastąpić?

Ładowarka teleskopowa to rodzaj maszyny budowlanej używanej do przenoszenia i podnoszenia materiałów na placach budowy, w […]

Czytaj więcej
transport ponadgabarytowy

29.01.24  |  autor: Julia_seo

Zezwolenie na transport ponadgabarytowy – rodzaje

Transport ponadgabarytowy, zwany również transportem ponadnormatywnym, jest to rodzaj transportu przeprowadzanego za pomocą pojazdu, którego parametry […]

Czytaj więcej
Udźwig i ładowność hds

12.01.24  |  autor: Liftizer

Jaki udźwig i ładowność ma HDS?

Hydrauliczny dźwig samochodowy to urządzenie służące do podnoszenia i przenoszenia ciężkich obiektów. Główny element jego układu […]

Czytaj więcej
zwyżka koszowa

18.12.23  |  autor: Liftizer

Zwyżki koszowe – wykorzystanie w branży budowlanej

Zwyżki koszowe, znane również jako podnośniki koszowe, to urządzenia używane w branży budowlanej do podnoszenia przedmiotów […]

Czytaj więcej
1 2 5